Залучення практиків
до підготовки здобувачів


Зустріч із психологом ПАТ«Крюківський вагонобудівний завод» Федором Івановичем Піддубним

14 травня 2024 року здобувачі 2 курсу ОП«Психологія» першого (бакалаврського) рівня під час пари з навчальної дисципліни «Психологія праці та інженерна психологія» долучилися до змістовної розмови з провідним психологом ПАТ«Крюківський вагонобудівний завод» Федором Івановичем Піддубним, який відгукнувся на запрошення Олександра Куща, гаранта ОП«Психологія» першого (бакалаврського) рівня та розповів про деякі деталі та особливості психологічної роботи на виробничому підприємстві.

Здобувачі мали змогу ознайомитись з власним досвідом Ф.Піддубного з конструювання тестових методик та опитувальників, які використовуються на підприємстві, їх адаптуванням.
Федір Піддубний нагадав здобувачам про можливість дуальної освіти на підприємстві, оскільки Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського та ПАТ«Крюківський вагонобудівний завод» уклали відповідну угоду і можна поєднати набуття професії і практичну діяльність на підприємстві. У заході прийняли участь також студенти 1 та 3 курсів ОП«Психологія» першого (бакалаврського) рівня та викладачі кафедри.

Зустріч із клінічним психологом, хібукі-терапевтом Наталією Черемновою 

Продовжуємо заходи до Всеукраїнського дня психолога! 22 квітня 2024 року відбулася зустріч із професіоналом-практиком, клінічним психологом Нікопольської дитячої лікарні, вчителем логопедом, дефектологом, спеціальним психологом, Хібуки-терапевтом Натальєю Черемновою.

Тема зустрічі: «Основні напрями роботи психолога в дитячій лікарні в воєнні часи».
Здобувачі вищої освіти спеціальності "Психологія" мали можливість почути особлививості роботи психолога з дітьми, які мають проблеми соматичного характеру, а також прояви тривоги, страхів, емоційного виснаження. Пані Наталья працює з дітьми, які переживають травму прив'язаності, дітьми, які мали досвід домашнього насильства. Вона розповіла про свій досвід використання м'якої іграшки в роботі з дітьми та створений простір Toy Therapy Room, яку ми плануємо реалізувати на базі нашого університету. Майбутні психологи долучилися до дискусії, згадали своє дитинство і ту іграшку, яка була для них оберегом і другом. Наприкінці зустрічі було прийнято рішення взяти участь в благодійній акції і зібрати іграшки для діток Нікопольської дитячої лікарні!

Вітаємо Вас, Наталья Черемнова із Всеукраїнським днем психолога, бажаємо Вам успіхів в вашій роботі і дякуємо за те, що знайшли можливість поділитися досвідом з майбутніми психологами!

Тренінг від президентки та психологині інноваційного простору Y-hub
Анни Чевердакової


                     
Під час проведення тренінгу





На початку квітня 2024 року інноваційний простір Y-hub приймав психологів КрНУ. Це було захопливе знайомство, здобувачі разом із фахівцями-практиками працювали над підвищенням самооцінки через тренінг та обмін психологічними техніками. Президентка та психологиня Y-hub Анна Чевердакова поділилася зі студентами цінними інструментами для подолання викликів та досягнення успіху, розповіла про важливість впевненості у собі та здатності впливати на власну долю. Ці знання корисні для молодого покоління, оскільки для досягнення кар'єрних цілей важливо мати приклади успішних людей із реальним досвідом. Наші активні студенти ОП«Психологія» розуміють важливість розвитку soft skills, тому фахівці YMCA Кременчук і Y-hub завжди відкриті до співпраці, щоб підтримувати молодих талантів у їхньому професійному розвитку.

Гостьова зустріч із психіатром Закладним Віталієм Петровичем

15 вересня 2023 року для здобувачів вищої освіти ОП "Психологія" першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів, а також для здобувачів ОП "Освітні, педагогічні науки" другого (магістерського) рівня відбулась гостьова зустріч із Закладним Віталієм Петровичем, який працює психіатром-консультантом Центру екстреної медицини та медицини катастроф.
Дана зустріч стала можливою завдяки проєкту "Зупинка: Я", що впроваджується громадською організацією «Центр психологічної допомоги «Конфіденс» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
До 2015 року Віталій Петрович був головним лікарем Полтавського облпсихдиспансеру та головним психіатром ДОЗ. Віталій Петрович – не тільки професійний лікар, а й письменник, автор 16 книг, лауреат премії "ім. І.П.Котляревського" та двічі лауреат премії "На видноті світу." Має спеціальності психіатр, психотерапевт, сексопатолог, фахівець з нейрофункціональної діагностики та рефлексотерапії.
Зустріч з Віталієм Петровичем була присвячена питанням захисту психічного здоров'я, питанням військової психіатрії, питанням розмежування психотичного та непсихотичного типів психічного реагування. Здобувачів освіти цікавили питання щодо розмежування компетентностей психолога і психіатра при роботі з депресивними станами, неврозами, тривожними розладами.
Розглянуті питання стануть корисними нашим здобувачам при підготовці до навчальних дисциплін "Клінічна психологія та патопсихологія", "Клінічна психодіагностика", "Психологія кризових та психотравмуючих ситуацій", а також знімають стигматизацію щодо психіатрічної допомоги та доцільності уваги до власного психічного здоров'я.

Учасники практичного вебінару від Теодора Хундхаммера (Швейцарія) отримали сертифікати

Здобувачі та викладачі ОП "Психологія" отримали свої сертифікати за участь в гостьовій онлайн-лекції «Прості рухи, які зміцнюють внутрішні сили і дарують відчуття безпеки. Приклади, вправи, обговорення», яка відбулася на базі Національного університету "Запорізька політехніка" 22 травня 2023 року.

Дякуємо за організацію заходу НУ"Запорізька політехніка" та особисто Тетяні Бородулкіної.

Лектор Теодор ХУНДХАММЕР – сертифікований лікувальний евритміст (власна лікувально-евритмічна практика Bewegte Worte у м.Берн та м.Біль (Швейцарія)), член дослідницької асоціації «Персей» (Швейцарія), засновник і керівник онлайн проекту www.eurythmy4you.com).

Гостьовий вебінар від "Доктора Казки"

24 травня 2023 року здобувачі ОП "Психологія" долучилися до гостьового вебінару, який було ініційовано КАФЕДРОЮ ПСИХОЛОГІЇ ТА СОЦІОЛОГІЇ ДАЛІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ, завідувачкою кафедри Юлією Сербиною. Здобувачі освіти нашої кафедри отримали унікальну можливість зустрітися із Разідою Мугаллімівною Ткач, яку називають "Доктор Казка". Тема вебінару "Терапевтична метафора як інструмент в роботі психолога".
Разіда Мугаллімівна – кандидат психологічних наук, відмінник освіти України, доцент кафедри психології Університету економіки та права "Крок". Напрямок наукових досліджень – юнгіанська казкотерапія та аналітична психологія. Вона є автором робіт з терапевтичними казками для дітей. Займається написанням терапевтичних казок, казкотерапією психосоматичних захворювань і поведінкових проблем тощо.
Учасники вебінару отримали знання щодо терапевтичної метафори, опанували техніку роботи зі старими фотографіями. Дуже чутливим стало написання казки, за авторським алгоритмом Разіди Ткач.
У процесі написання власної казки учасники змогли віднайти послання від предків, від "матінки землі", від вищих сил, що допомагають нам проживати травмівний досвід війни. Наповнені ресурсами, учасники вебінару висловили бажання продовжувати подібні зустрічі.
Ми щиро дякуємо Разіді Ткач за її тепле серце, за бажання ділитися цінним досвідом із майбутніми психологами.
Ми щиро дякуємо Юлії Сербиній за організацію вебінару та запрошення.

Гостьова лекція професорки Людмили Зеленської

Напередодні дня науки України, 19 травня 2023 року, відбулася гостьова лекція докторки педагогічних наук, професорки кафедри освітології та інноваційної педагогіки, декана факультету історії і права Харківського національного університету імені Г.С. Сковороди пані Зеленської Людмили Дмитрівни для магістрантів 1 курсу ОП «Освітні, педагогічні науки». Здобувачі другого рівня вищої освіти познайомилися з методологією коучинга, з основними коуч-моделями: Grow, Smart, «ПРАППДА», «Декартова система». Емоційний, жвавий виклад, приклади педагогічного коучингу, актуальні практичні ситуації, науковість, структурованість викладу забезпечили ефективне сприймання інформації, зацікавленість нею. Магістранти охоче долучалися до розв’язання запропонованих викладачем проблемних ситуацій, дискутували, обговорювали їх, обґрунтовували свій спосіб.
Наприкінці заняття пролунали аплодисменти! Ми щиро дякуємо шановній пані Людмилі Дмитрівні за співпрацю і партнерство, за викладацьку майстерність. Чекаємо нових зустрічей!

Практичні заняття на базі Інклюзивно-ресурсного центру "Надія"

15 травня 2023 року здобувачі ОП"Психологія", разом з гарантом ОП доцентом Ольгою Літвіновою, в рамках вивчення навчальних дисциплін "Соціальна психологія", "Клінічна психологія та патопсихологія", "Спецпрактикум з дитячої патопсихології" відвідали інклюзивно-ресурсний центр "Надія" (с.Омельник). Директор центру пані Наталя Пиріг гостинно зустріла та провела екскурсію закладом. Ми були вражені великою кількістю обладнання, новітніх матеріалів, розвивальних та корекційних методик, які використовують у роботі з дітьми з ООП. Сучасні діагностичні матеріали дозволяють розвивати когнітивні, моторні, мовленнєві, соціальні навички, здійснювати процес соціалізації.
Випускники ОП"Психологія" другого (магістерського) рівня психологи закладу Юрій Солод та Світлана Брага ознайомили здобувачів з основними напрямами роботи практичного психолога ІРЦ. Ми пишаємося їхніми результатами роботи!

Гостьова лекція професора з Польщі Станіслава Коваліка

11 травня 2023 р., для студентів ОП 011, ОП 053, ОП 014.01, ОП 081, на кафедрі психології педагогіки та філософії в межах багаторічної співпраці із Університетом економіки в м. Бидгощ (Польща) відбулася гостьова бінарна лекція професорів Станіслава Коваліка (Польща) та Геннадія Москалика (Україна) польською та українською мовами з теми "Подорож по психології". Студенти усвідомили тезу лекторів що "Людині треба постійно розвиватися, саме людина відповідальна за свої прийняті рішення, від розвитку людини залежить її життєва стратегія". Щиро вдячні колегам за надзвичайно цікаве спілкування та відкриті дискусії.

Гостьова лекція професорки Університету імені Альфреда Нобеля Наталії Волкової для магістрів ОПП "Освітні, педагогічні науки"

10 квітня 2023 року на запрошення доц. Олени Беспарточної та гаранта ОП "Освітні, педагогічні науки" проф. Тамари Поясок завідувачка кафедри інноваційних технологій з педагогіки, психології та соціальної роботи Університету імені Альфреда Нобеля, д.пед.н., проф. Наталія Волкова провела гостьову інтерактивну лекцію для магістрів. Тема лекції: "Технології навчання у співробітництві". Протягом заняття шановною лекторкою був здійснений історичний екскурс до науковців-засновників педагогіки співробітництва, розкриті питання педагогічних умов здійснення навчальної роботи студентів, організації взаємодії під час навчання, технології роботи в парах та групах та безліч цікавих та корисних складових педагогічної діяльності викладача. Щиро вдячні пані Наталії Павлівні за багаторічну співпрацю та актуальну, цікаву, корисну майбутнім педагогам лекцію

Гостьова лекція професора Горбатюка Романа Михайловича для магістрів
ОП"Освітні, педагогічні науки"

7 квітня 2023 року в межах угоди про співпрацю з Тернопільськім національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка для магістрів ОП "Освітні, педагогічні науки" д.пед.н., проф. Горбатюком Романом Михайловичем було проведено гостьову лекцію на актуальну для майбутніх педагогів тему "Тестування як форма оцінювання знань студентів", яка викликала бурхливу дискусію щодо вагомості та об'єктивності тестування як форми контролю. Найефективнішим та оперативнішим видом тестування є комп’ютерне тестування, яке набуває все більшого поширення в освітньому процесі завдяки автоматизації отримання результатів та певним додатковим умовам проведення тестового контролю. Проаналізовані позитивні та негативні чинники використання цієї форми оцінювання знань. Щира вдячність пану Горбатюку Роману за цікаву, змістовну та актуальну лекцію.

Гостьова лекція академіка НАПН України Сергія Дмитровича Максименко

29 березня 2023 року здобувачі ОП "Психологія", груп ПС-22-1, ПС-20-1, ПС-22-1м долучилися до гостьової лекції доктора психологічних наук, професора, дійсного члена (академіка) НАПН України, заслуженого діяча науки і техніки України, академіка-секретаря відділення психології, вікової фізіології та дефектології НАПН України, дійсного члена Міжнародної ради психологів (США), дійсний члена Європейської академії природничих наук (ФРН. м. Ганновер), директора Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України Максименко Сергія Дмитровича на тему: "Психогенетичний потенціал особистості: методологія, методи, методики, процедури". Для здобувачів ОП "Психологія" відвідування гостьової лекції Сергія Дмитровича дає можливість підтягнути свої знання з курсів "Загальна психологія", "Історія психології", "Теоретико-методологічні проблеми психології", а також ознайомитися з видатними постатями української психологічної науки та практики.

Вебінар за участю професіоналів-практиків

21 грудня 2022 року для здобувачів вищої освіти ОП "Психологія", "Освітні педагогічні науки" відбувся вебінар за участю професіоналів-практиків, фахівців комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр №1» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області на тему «Організація та особливості роботи з дітьми, які мають соціоадаптаційні труднощі». Директор ІРЦ Оксана Давидова розповіла про діяльність центру – на сьогодні вже більше двадцяти шкіл Кременчука долучені до впровадження принципів інклюзивної освіти. Психолог ІРЦ Дмитро Панченко, вчитель-дефектолог Наталя Малик, реабілітолог Неля Тіщенко розповіли про особливості проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини в Інклюзивно-ресурсному центрі; про власний досвід роботи з дітьми, які мають розлади аутистичного спектру. Для здобувачів освіти, майбутніх психологів та педагогів такі зустрічі дають можливість почути корисні поради від фахівців-практиків, зрозуміти, з якими викликами вони можуть зіткнутися при роботі з дітьми.

Зустріч майбутніх психологів з генетиком, психологом-дефектологом
та корекційним педагогом

27 квітня 2022 року відбулася зустріч здобувачів ОП "Психологія" з генетиком, психологом-дефектологом, корекційним педагогом Андрієнко Ганною Володимирівною. Під час зустрічі здобувачі змогли ознайомитися із практичним досвідом роботи з дітьми, які мають розлади аутистичного спектру, зрозуміти основні прояви, напрями корекційної роботи. Ганна Володимирівна є засновницею ГО "Інклюзія без обмежень" і виступає за впровадження інклюзивної освіти, яка на сьогодні є однією з необхідних засобів соціалізації дитини з особливими освітніми потребами. На заході обговорили проблеми, які відчувають діти з розладами аутичного спектру (РАС) та їхні батьки в умовах вимушеної міграції. Багато дискусійних питань викликала у здобувачів дана зустріч - обговорювали роль батьків в процесі реабілітації дітей з РАС, основні методи корекційної роботи та багато інших питань. Сподіваємося, що наступну зустріч зможемо провести безпосередньо в просторі спеціалізованого дитячого центру "Колібрі", де студенти зможуть отримати й практичні навички роботи з особливими дітками.

Агітаційно-профорієнтаційний вебінар
з елементами тренінгу

10 березня 2022 року, в межах реалізації агітаційно-профорієнтаційної роботи кафедри (програма «Психологія сучасного способу життя молоді»), к.пед.н., доц. О.І.Беспарточною та запрошеним лектором к.пед.н., доц. М.І.Замелюк проведене онлайн-заняття з елементами тренінгу зі студентами-магістрами спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки на тему: «Топ 5 навичок для успішності у житті та навчанні. Персональний бренд: умова успіху свого "Я"». Запис зустрічі зроблено, та оприлюднено на YouTube-каналі «Освітніх педагогічних студій» http://www.vps-education.co.ua/ у рубриці «Конференції» http://vps-education.co.ua/videoconferencing.html.

Зустріч
із психологом Ксенією Ліщинською

18 лютого 2022 року за участі к.психол.н., доц. Ольги Літвінової відбулася зустріч студентів спеціальності 053 Психологія із психологом-практиком, супервізором, кандидатом в доценти, терапевтом Українського відділення Асоціації організацій розвитку Символдрами Ксенією Ліщинською.
Символдрама – це психоаналіз за допомогою образів. Пані Ксенія розповіла про основні інструменти символдрами, її процес, роль символдраматиста в процесі терапії, можливості навчання даному методу в Україні. В кінці зустрічі учасникам було запропоновано символдраматичний мотив "Луг", що дозволило учасникам зануритися у світ власних образів, емоцій, почуттів.

Майстер-клас
від практичного психолога

16 лютого 2022 року в День єднання практичним психологом Піщанської гімназії Чикун Л. М. для студентів-психологів проведено майстер-клас "Впровадження відновних практик як технології ефективної конструктивної взаємодії учасників освітнього процесу", на якому було розглянуто підходи до вирішення конфліктів, причини їх виникнення; відновні практики з актуальними техніками "Я-твердження", "Перефразування", "Кільце", практично визначалися позиції та інтереси в суперечках, переглянуто фільм про процедуру медіації. Кафедра ППФ щиро вдячна Людмилі Миколаївні за цікаве та змістовне заняття.

Гостьова лекція
військового психолога

29 жовтня 2021 року відбулася гостьова лекція для здобувачів спеціальності "Психологія" військового психолога, лейтенанта Василя Федоріненко в рамках вивчення дисциплін "Психодіагностика", "Основи групової психокорекції", "Основи психологічного консультування", "Клінічна психологія та патопсихологія". Здобувачі мали можливість прослухати лекцію щодо основних напрямів роботи психолога з військовослужбовцями, призовниками, особовим складом. Зустріч проходила як активна взаємодія між учасниками, адже теми, які були розкриті на лекції є особливо актуальними в сучасних умовах нашого життя.

Виїзне практичне заняття
з діагностики та корекції дітей з інвалідністю

8 жовтня 2021 року на базі Кременчуцького міського центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю (директор Ю.С.Івакіна) було проведене практичне заняття з навчальної дисципліни "Методи діагностики та корекції у дитячому віці" (за участю професора О.В.Соловйова і доцента Р.М.Білоус).
Поєднання теорії з практикою є підставою набуття професійної компетентності сучасними студентами-психологами.

Зустріч із консультантами
на Міжнародному online-марафоні психологічної допомоги
ECOPSYHELP

5 червня 2021 року в рамках форуму екофасилітаторів EcoPsyForum відбулася зустріч з психологами-практиками, консультантами Міжнародного online-марафону психологічної допомоги ECOPSYHELP! Відкриті заходи були актуальні й корисні спеціалістам у сфері психологічної допомоги, здобувачам психологічної освіти та усім зацікавленим.

Виїздна лекція
у Психоневрологічній поліклініці

20 травня 2021 року в рамках вивчення курсу "Клінічна психологія" (розділ "Патопсихологія") здобувачі спеціальності "Психологія" відвідали Психоневрологічну поліклініку, на базі якої була проведена лекція на тему "Шизофренічний та екзогенно-органічний синдроми". Психолог закладу розповів про організацію психіатричної допомоги в Україні.

Зустріч
з Оленою Золотарьовою

13 травня 2021 року в рамках Дня Науки відбулася зустріч здобувачів освіти спеціальності "Психологія" з практичним психологом із м.Києв, керівницею психологічного простору для роботи з особливими дітьми Оленою Золотарьовою. Зустріч була присвячена особливостям організації психологічної діагностики та корекції дітей, які мають розлади аутистичного спектру.

© Copyright 2012–2025 Кафедра психології, педагогіки та філософії. All Rights Reserved.