Психологічний гурток для старшокласників


Робота гуртка у 2023–2024 н. р.


Олена Беспарточна під час зустрічі зі старшокласникамиПідсумкове засідання психологічного гуртка для старшокласників

17 травня 2024 року відбулося підсумкове засідання гуртка для школярів "Психологія здорового способу життя", яке провела доцентка кафедри, кандидатка педагогічних наук Олена Беспарточна. Цього разу воно було присвячене темі "Арт-терапія як засіб підтримки психологічного здоров'я". Тема набула актуальності в складні для всіх часи, часи життя у воєнний час. Школярі ознайомилися з формами та варіаціями найцікавішого напрямку практичної психології – арт-терапією, що є одним із найефективніших методів профілактики психологічного і психічного здоров'я завдяки мистецтву, що не має протипоказань. Дослідивши види арт-терапії, школярі отримали практичні рекомендації щодо їх впровадження й пропрацювали практичні кейси. Долучена до заняття магістрантка ОП"Освітні, педагогічні науки" Тетяна Коржова продемонструвала дієві вправи, що дозволяють збалансувати власний емоційний стан та надала декілька порад щодо роботи з казкотерапією. Учасники гуртка ділилися власними напрацюваннями щодо роботи з різними видами арт-терапії та відмітили, що дізналися багато корисної інформації, що обов'язково поповнить їхні скарбнички підтримки власного психічного здоров'я.    Докладніше...


Світлана Сошенко під час зустрічі зі старшокласниками

Засідання гуртка «Ефективна комунікація» за участі доцентки Світлани Сошенко

15 березня 2024 року відбулося чергове засідання психологічного гуртка для старшокласників на тему «Ефективна комунікація», проведене доцентом кафедри ППФ, к.пед.н. Світланою Сошенко
Учасники розглянули такі актуальні питання:
1) загальна характеристика феномену «спілкування»;
2) умови ефективної комунікації;
3) модель комунікаційного потенціалу особистості;
4) бар'єри комунікації та шляхи їх подолання.   Докладніше...


Оксана Давидова під час зустрічіОксана Давидова популяризує професію психолога

26 січня відбулася онлайн-зустріч із учнями випускних класів закладів освіти Кременчука для популяризації професії психолога, яка в нинішньому суспільстві має неабияку престижність, актуальність та затребуваність.
Спікер – Давидова Оксана, директорка Інклюзивно-ресурсного центру №1, кандидатка психологічних наук, викладачка кафедри психології педагогіки та філософії КрНУ імені Михайла Остроградського.
Тема зустрічі: «Асертивна поведінка або як відстоювати себе та поважати інших».
І хоч дуже несміливими кроками, але з надією, ми досягли мети сьогоднішнього заняття. Дякуємо учням ліцею №5 ім.Т.Г.Шевченка, які працювали групою в неабияких умовах, але з бажанням (із одного технічного пристрою), цікавий вийшов результат.   Докладніше...


Чергове заняття гуртка у 2023–2024 навчальному році

Вибір професії – важливий та відповідальний крок: чергове засідання гуртка "Психологія здорового способу життя"

15 грудня 2023 року відбулося чергове засідання психологічного гуртка для старшокласників «Психологія здорового способу життя» на тему: «Вибір професії – вибір долі».

Зустріч підготували і провели доцент кафедри психології, педагогіки та філософії Руслана Білоус та випускниця, магістр психології Ірина Борщевська.

Учасники розглянули питання усвідомленого професійного вибору, обрали власні професійні цінності, порозмірковували про свої сильні та слабкі сторони та трикутник вибору професії «хочу-можу-потрібно», з’ясували професійні наміри (вправи «Сходинки», «Стріла») та помалювали про себе.

Бажаючі поділилися враженнями, виконаними вправами, виявили цікавість і надалі приймати участь у роботі психологічного гуртка.   Докладніше...

"Таємниці
людського мозку" – чергове заняття психологічного гуртка

Продовжує роботу Психологічний гурток "Психологія здорового способу життя".
3 листопада 2023 року доктор психологічних наук, професор Олег Соловйов провів чергове заняття на тему "Таємниці людського мозку", на якій учасники зустрічі – старшокласники нашого міста, здобувачі вищої освіти та усі зацікавлені змогли доторкунутися до таємниць нашого мозку, дізнатися, яким чином наш мозок "оркеструє" наше психічне та які загадки криються в різних його частинах.
Далі буде....   Докладніше...


Перше заняття гуртка у 2023–2024 навчальному році

Розпочалася робота гуртка у новому навчальному році

13 жовтня 2023 року розпочав роботу наш психологічний гурток "Психологія здорового способу життя" для школярів Кременчука, для здобувачів вищої освіти та усіх тих, кого цікавить психологія! Сьогодні ми розглядали історію розвитку психології, основні міфи, які існують про психологію та психологів, а також провели невеличкий інтерактив з учасниками гуртка. До підготовки до першого заняття долучилися наші здобувачі ОП"Психологія" другого (магістерського) рівня Людмила Відніченко та Оксана Лебідь, які зробили цей захід цікавим, наповненим корисною інформацією.
Далі обовязково буде! Шукайте план проведення занять на офіційному сайті кафедри психології, педагогіки та філософії, а також слідкуйте за анонсами! Наступне заняття 27 жовтня, 15.00, посилання на зустріч буде розміщено напередодні.   Докладніше...

Робота гуртка у 20222023 н. р.

Заняття гуртка, присвячене кризовим періодам у житті

16 березня 2023 року психологічний гурток для школярів «Психологія здорового способу життя» об’єднав небайдужих до питань психології. Заняття провела д.пед.наук, проф., завідувачка кафедри психології педагогіки та філософії Лариса Герасименко
Говорили про кризи, про ставлення до кризових періодів у житті, шукали відповіді на питання: «Чи варто боятися криз?», «Яке значення відіграє криза в житті людини?», «Чому криза асоціюється з крахом, розгубленістю, знеціненням?». Учасники гуртка ділилися своїм досвідом переживання криз, описували свої емоції, висловлювали пропозиції щодо можливих шляхів їх подолання; отримали знання щодо особливостей вікових криз. Панували співпраця, інтерес до психології. Далі буде.   Докладніше...

Заняття гуртка, присвячене психологічній допомозі особистості

24 лютого 2023 року продовжив роботу психологічний гурток для школярів "Психологія здорового способу життя". Тема, яку запропонувала для розгляду доцент кафедри психології, педагогіки та філософії, к.психол.н. Ольга Літвінова, була присвячена психологічній допомозі особистості в умовах переживання хронічного стресу. Учасники обговорили власні емоційні стани, які вони переживали цей рік, отримали знання щодо психофізіології стресу, змогли отримати практичні рекомендації щодо допомоги собі під час тривоги, страху, гніву. Такі зустрічі допомагають учням краще розумітися на проблемі збереження свого психічного здоров'я.   Докладніше...

Професор Олег Соловйов під час заняття гуртка

Заняття гуртка на тему "Парадокси про мозок та людське "Я"


26 січня 2023 року відбулося чергове засідання Психологічного гуртка для школярів міста Кременчука на тему "Парадокси про мозок та людське "Я".

Професор кафедри О.В.Соловйов О.В. та доцент О.В.Літвінова ознайомили учасників з тим, як функціонує наш мозок в умовах невизначеності.

Професор О.В.Соловйов, який є експертом в галузі психофізіології, учасником багатьох міжнародних наукових дискусій на тему функціонування мозку, розповів учням про те, як з'являється наше "Я", як воно допомагає нам робити життєвий вибір, заснований на наших цінностях. Тема зустрічі викликала інтерес, дискусію та бажання школярів продовжувати подібні заходи. Дякуємо за інтерес до психології! Чекаємо на нові зустрічі!   Докладніше...


                         Доцент Ольга Літвінова і професор Олег Соловйов під час заняття гуртка

Заняття гуртка на тему "Загадки людського мозку"

Кафедра постійно співпрацює з закладами освіти м.Кременчук для підвищення психологічної культури нашої молоді. На кафедрі працює Психологічний гурток для старшокласників "Психологія здорового способу життя". 23 грудня 2022 року відбулось чергове заняття гуртка на тему "Загадки людського мозку", яке було проведено професором, доктором психологічних наук Олегом Соловйовим та доцентом, кандидатом психологічних наук Ольгою Літвіновою.

Який наш мозок? Як відбувалась еволюція нашого мозку? Які відділи мозку відповідають за моторні функції, які за нашу пам'ять, а які - за на наш ціннісний вибір? На ці та на інші питання отримали відповіді учасники зустрічі.
Заняття гуртка плануються щомісяця, адже наші допитливі учасники висловили бажання зустрічатися частіше!


Школа юного психолога (2016–2020 рр.)
Протягом багатьох років і донедавна на кафедрі психології, педагогіки та філософії  в межах діяльності Товариства студентів, аспірантів та молодих учених (ТСАМУ) працював науковий студентський гурток «Школа юного психолога», який займався психологічною просвітою школярів.

Основним завданням гуртка було створення простору для спілкування молоді, що цікавиться психологією.
Також завданнями Школи юного психолога були:
• допомога учасникам розібратися з власними комплексами та проблемами;
• надання знань та навичок щодо використання психологічних технік у повсякденному житті.

На зустрічах організатори (у тому числі й студенти старших курсів зі спеціальності «Психологія») проводили для учасників заняття з основ психології, надавали можливість попрактикуватися у розв'язанні конфліктів та особистісних проблем.


Робота Школи юного психолога у 2020 р.


Почати роботу Школи юного психолога у 2020 році ми вирішили з розгляду теми "Комунікативна компетентність та емоційний інтелект". Важлива тема, адже ці компетентності вкрай необхідні для сучасної людини. Учасники знайомилися один з одним, працювали в командах, презентуючи групову роботу, аналізували різні емоційні стани, намагалися відчути один одного.

Даний захід відбувся завдяки активній участі наших магістрантів - Баєва Богдана і Фощія Святослава, які в рамках науково-педагогічної практики продемонстрували отримані під час навчання навички щодо організації та проведення групової психологічної роботи з елементами тренінгу.

Фотозвіт роботи у 2020 р.


Робота Школи юного психолога у 2019–2020 рр.


Осінній сезон–2019

Вже традиційно у вересні починає робота школи юного психолога на базі кафедри психології, педагогіки та філософії. Даний формат було започатковано для популяризації психологічних знань серед школярів, випускників загальноосвітніх шкіл Кременчука, а також для проведення профорієнтаційної роботи.

Осінь 2019 року була відмічена проведенням трьох засідань роботи школи юного психолога, теми зустрічів були наступні: «Наука психологія – міфи та реальність», «Професійний вибір старшокласників: хочу, можу, потрібно», «Темперамент, характер, здібності».

До роботи школи юного психолога постійно долучаються наші магістранти, які в рамках практики проводять просвітницькі заходи, соціально-психологічні тренінги і це дає можливість опанувати професійними компетенція ми та набути практичного досвіду. Радіємо, що є діти, які прагнуть до знань, розуміють важливість психологічної культури і намагаються пізнати себе та оточуючий світ! Практичні вправи, спрямовані на розуміння власних особливостей, малювання, дискусії. На школі юного психолога не буває сумно! Долучайтесь, друзі! 

Фотозвіт роботи у 2019–2020 рр.


Робота Школи юного психолога у 2017–2018 рр.


Традиційний початок роботи школи юного психолога – 30 вересня, день, коли святкують день святих Віри, Надії та Любові – всього того, що так необхідно кожному з нас для сприйняття сьогодення!

Початок роботи було вирішено присвятити знайомству з Психологією – наукою та практичною діяльністю, яка допомагає нам усвідомити себе в цьому світі, який постійно змінюється, є непередбачуваним та різноманітним. Першу зустріч з учнями випускних класів шкіл ми назвали «Світ психології навколо мене», на якій обговорили роль психологічних знань в педагогіці, медицині, сімейних стосунках, в сфері торгівлі. Учасники проявили зацікавленість, креативність і бажання отримати психологічні знання. В роботі було використано тренінгові вправи, психодіагностичний інструментарій, а саме психогеометричний тест С. Деллінгера, а також метафоричні асоціативни карти.

Це допомогло учасникам зрозуміти свій професійний шлях, свої цілі, своє місце в соціальному середовищі.
Засідання було проведено завдяки доценту кафедри, к.психол.н. Літвіновій Ользі Володимирівні, а також магістеркам-психологам Проскурні Нелі та Писаренко Дар’ї.

28 жовтня 2017 року відбулося чергове засідання Школи юного психолога на тему "Моє професійне покликання", яке проводили доцент кафедри, к.психол.н. Р.М.Білоус та студентка-магістрантка 2 курсу навчання Писаренко Дар'я. Запропоноване учням заняття дозволило апробувати вправи з програми магістерського дослідження Писаренко Даші на тему "Розвиток професійної мотивації студентів засобами активного психологічного впливу". Школярі у сприятливій доброзичливій атмосфері розширили власні знання про світ професій, мотивацію вибору тощо. Особливу зацікавленість у школярів викликала професійна гра "Нова планета" та робота з метафоричними асоціативними картами.

Фотозвіт роботи у 2017–2018 рр.


Робота Школи юного психолога у 2016–2017 рр.


Працюємо в рамках зимньої Школи юного психолога!

Закінчилися новорічні канікули в школах і ми знову працюємо в рамках Школи Юного Психолога. 28 січня 2017 року відбулось засідання на тему «Емоції і почуття. Методи подолання негативних емоційних станів», робота була організована і проведена доцентом кафедри, к.психол.н. Літвіновою Ольгою Володимирівною. Учасники заняття отримали цікаву і важливу інформацію про світ емоцій і почуттів, які відчуває кожна людина протягом свого життя; говорили про те, що кожне базове почуття (страх, злість, радість, печаль, відраза) мають як негативні, так і позитивні наслідки прояву; розкривали причини появи тих або інших емоцій.

Під час заняття було використано активні ігри-вправи, за допомогою яких хлопці та дівчата більше узнавали один про одного, вчилися розгадувати різні емоції на основі жестів, міміки, пози; надавали один одному підтримку за допомогою обіймів; отримали практичні навички глибокого дихання, технік напруження-розслаблення для контролю свого емоційного стану.
Наприкінці заняття учасники ділилися своїми враженнями, говорили про емоції, які вони відчували протягом заняття, отже всі отримали позитивний настрій! 

Фотозвіт роботи зимньої Школи юного психолога у 2017 році

Звіт про роботу школи юного психолога на базі кафедри психології, педагогіки та філософії за осінній семестр 2016/2017 навчального року

Протягом осіннього семестру 2016 року на кафедрі психології, педагогіки та філософії відбулось три засідання Школи юного психолога, учасниками якої є учні випускних класів загальноосвітніх шкіл та гімназій м. Кременчук (№22, 5, 11, 30, 5, 20 та інших), які цікавляться проблемами сучасної психології, прагнуть навчитися краще пізнавати як себе, так і інших людей, розвивати комунікативні навички тощо.

Перше засідання відбулось 1 жовтня на тему «Психологія – наука про таємниці нашої души», на якому хлопці та дівчата дізнались про науку психологію, про предмет її вивчення, проводили вправи на знайомство, на створення доброзичливої атмосфери в групі. Було використано психогімнастичні вправи, групові дискусії, арт-терапевтичні вправи. Засідання проводили доцент кафедри, к. психол. н. Літвінова Ольга Володимирівна і студентка-магістрантка 2 курсу навчання Охрименко Вікторія.

Друге засідання було проведено 22 жовтня на тему «Все про спілкування – комунікація, взаємодія, сприйняття партнера». Для проведення засідання доцент кафедри О.В.Літвінова долучила студентів-магістрантів Кармазину Яну і Розумну Олесю, яким в рамках проходження науково-педагогічної практики потрібно було провести виховний захід. Заняття було проведено в сприятливій, доброзичливій обстановці, що дозволило учням розкрити свої комунікативні якості, навчитися краще розуміти як вербальні, так і невербальні засоби спілкування, програти певні ролі. Все це стало можливим завдяки використанню психотренінгових вправ, рольових ігор, групових дискусій, арт-технік.

Третє засідання було проведено 19 листопада на тему «Я і мій характер – методи пізнання своїх психологічних особливостей», проводила його доцент кафедри О.В.Літвінова. Учасниками було запропоновано проведення великої кількості тренінгових вправ: «Інтерв’ю з партером» – для кращого розуміння партнера по спілкуванню і представлення його всій групі; вправа «Хто Я» з використанням метафоричних асоціативних карт, психодіагностична методика «Психогеометричний тест» Делінгера та багато інших. Все це дозволили учасникам зрозуміти свої позитивні та негативні якості, визначити різні сторони свого «Я», знайти ті якості, які допомагають досягати в житті певних результатів, а які, навпаки, заважають. Наприкінці заняття учасники ділилися своїми враженнями, говорили про відчуття та емоції, які вони відчували протягом заняття, отримали практичні рекомендації. Далі буде… 

© Copyright 2012–2024 Кафедра психології, педагогіки та філософії. All Rights Reserved.