Залучення практиків
до підготовки здобувачів


Зустріч майбутніх психологів з генетиком, психологом-дефектологом
та корекційним педагогом

27 квітня відбулася зустріч здобувачів ОП "Психологія" з генетиком, психологом-дефектологом, корекційним педагогом Андрієнко Ганною Володимирівною. Під час зустрічі здобувачі змогли ознайомитися із практичним досвідом роботи з дітьми, які мають розлади аутистичного спектру, зрозуміти основні прояви, напрями корекційної роботи. Ганна Володимирівна є засновницею ГО "Інклюзія без обмежень" і виступає за впровадження інклюзивної освіти, яка на сьогодні є однією з необхідних засобів соціалізації дитини з особливими освітніми потребами. На заході обговорили проблеми, які відчувають діти з розладами аутичного спектру (РАС) та їхні батьки в умовах вимушеної міграції. Багато дискусійних питань викликала у здобувачів дана зустріч - обговорювали роль батьків в процесі реабілітації дітей з РАС, основні методи корекційної роботи та багато інших питань. Сподіваємося, що наступну зустріч зможемо провести безпосередньо в просторі спеціалізованого дитячого центру "Колібрі", де студенти зможуть отримати й практичні навички роботи з особливими дітками.

Агітаційно-профорієнтаційний вебінар
з елементами тренінгу

10 березня 2022 року, в межах реалізації агітаційно-профорієнтаційної роботи кафедри (програма «Психологія сучасного способу життя молоді»), к.пед.н., доц. О.І.Беспарточною та запрошеним лектором к.пед.н., доц. М.І.Замелюк проведене онлайн-заняття з елементами тренінгу зі студентами-магістрами спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки на тему: «Топ 5 навичок для успішності у житті та навчанні. Персональний бренд: умова успіху свого "Я"». Запис зустрічі зроблено, та оприлюднено на YouTube-каналі «Освітніх педагогічних студій» http://www.vps-education.co.ua/ у рубриці «Конференції» http://vps-education.co.ua/videoconferencing.html.

Зустріч
із психологом Ксенією Ліщинською

18 лютого 2022 року за участі к.психол.н., доц. Ольги Літвінової відбулася зустріч студентів спеціальності 053 Психологія із психологом-практиком, супервізором, кандидатом в доценти, терапевтом Українського відділення Асоціації організацій розвитку Символдрами Ксенією Ліщинською.
Символдрама – це психоаналіз за допомогою образів. Пані Ксенія розповіла про основні інструменти символдрами, її процес, роль символдраматиста в процесі терапії, можливості навчання даному методу в Україні. В кінці зустрічі учасникам було запропоновано символдраматичний мотив "Луг", що дозволило учасникам зануритися у світ власних образів, емоцій, почуттів.

Майстер-клас
від практичного психолога

16 лютого 2022 року в День єднання практичним психологом Піщанської гімназії Чикун Л. М. для студентів-психологів проведено майстер-клас "Впровадження відновних практик як технології ефективної конструктивної взаємодії учасників освітнього процесу", на якому було розглянуто підходи до вирішення конфліктів, причини їх виникнення; відновні практики з актуальними техніками "Я-твердження", "Перефразування", "Кільце", практично визначалися позиції та інтереси в суперечках, переглянуто фільм про процедуру медіації. Кафедра ППФ щиро вдячна Людмилі Миколаївні за цікаве та змістовне заняття.

Гостьова лекція
військового психолога

29 жовтня 2021 року відбулася гостьова лекція для здобувачів спеціальності "Психологія" військового психолога, лейтенанта Василя Федоріненко в рамках вивчення дисциплін "Психодіагностика", "Основи групової психокорекції", "Основи психологічного консультування", "Клінічна психологія та патопсихологія". Здобувачі мали можливість прослухати лекцію щодо основних напрямів роботи психолога з військовослужбовцями, призовниками, особовим складом. Зустріч проходила як активна взаємодія між учасниками, адже теми, які були розкриті на лекції є особливо актуальними в сучасних умовах нашого життя.

Виїзне практичне заняття
з діагностики та корекції дітей з інвалідністю

8 жовтня 2021 року на базі Кременчуцького міського центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю (директор Ю.С.Івакіна) було проведене практичне заняття з навчальної дисципліни "Методи діагностики та корекції у дитячому віці" (за участю професора О.В.Соловйова і доцента Р.М.Білоус).
Поєднання теорії з практикою є підставою набуття професійної компетентності сучасними студентами-психологами.

Зустріч із консультантами
на Міжнародному online-марафоні психологічної допомоги
ECOPSYHELP

5 червня 2021 року в рамках форуму екофасилітаторів EcoPsyForum відбулася зустріч з психологами-практиками, консультантами Міжнародного online-марафону психологічної допомоги ECOPSYHELP! Відкриті заходи були актуальні й корисні спеціалістам у сфері психологічної допомоги, здобувачам психологічної освіти та усім зацікавленим.

Виїздна лекція
у Психоневрологічній поліклініці

20 травня 2021 року в рамках вивчення курсу "Клінічна психологія" (розділ "Патопсихологія") здобувачі спеціальності "Психологія" відвідали Психоневрологічну поліклініку, на базі якої була проведена лекція на тему "Шизофренічний та екзогенно-органічний синдроми". Психолог закладу розповів про організацію психіатричної допомоги в Україні.

Зустріч
з Оленою Золотарьовою

13 травня 2021 року в рамках Дня Науки відбулася зустріч здобувачів освіти спеціальності "Психологія" з практичним психологом із м.Києв, керівницею психологічного простору для роботи з особливими дітьми Оленою Золотарьовою. Зустріч була присвячена особливостям організації психологічної діагностики та корекції дітей, які мають розлади аутистичного спектру.

© Copyright 2012–2023 Кафедра психології, педагогіки та філософії. All Rights Reserved.