Міжнародна академічна мобільність



                         Професор 
Panos Vostanis і члени експертної групи під час проведення вебінару

Навчальний вебінар за програмою професора Panos Vostanis

В рамках співпраці КрНУ імені Михайла Остроградського та університету Лестера (University of Leicester) 24 травня 2023 року відбувся перший навчальний вебінар із серії навчальної програми, запропонованої професором Panos Vostanis, який представляє компанію WACIT (World Awareness for Children in Trauma). За попередніми перемовинами гаранта ОП «Психологія», к.психол.н., доцента Ольги Літвінової та професора Panos Vostanis була створена експертна група, до якої увійшли фахівці кафедри ППФ, здобувачі ОП «Психологія» другого (магістерського) рівня, що вже працюють практичними психологами в школах, а також провідні психологи Кременчука, з якими співпрацює кафедра.

Викладачі та здобувачі освіти у мультимедійній аудиторії

На вебінарі були розглянуті питання психічного здоров’я дітей, його критерії, культурні особливості, а також особливості реагування дітей різного віку на травматичні події. Розглядаючи конкретні практичні кейси, учасники зустрічі змогли розглянути напрями психологічної допомоги дитині, яка може мати проблеми в емоційній сфері, сфері соціальних відносин, поведінці тощо.

Дискусію було присвячено й питанням професійної стигматизації в готовності громадян звертатися до психологічної та психіатричної допомоги. Досвід британських колег може покращити процес надання психологічної допомоги дітям та підліткам в сучасних українських реаліях. Щиро дякуємо Давіду Потапчику, здобувачу вищої освіти спеціальності "Переклад" кафедри перекладу КрНУ за якісний переклад та допомогу.   Докладніше...

Участь студентки групи ПС-20-1 Альони Сороколат у Flying University for Ukrainian Students

19 травня для здобувачів ОП"Психологія" відбувся захід до Дня Науки, на якому здобувачка вищої освіти групи ПС-20-1 Альона Сороколат презентувала результати проходження віртуальної академічної мобільності. Альона пройшла відбір і була запрошена на курс "Антропологія медицини" від Adriana Petryna, Professor of Anthropology Director, MD-PhD Program in Anthropology University of Pennsylvania.
Із 1 по 5 травня Альона відвідувала лекції, працювала в мінігрупах, брала участь в панельних дискусіях, а згодом підготувала змістовну презентацію, інтерактивні завдання на основі матеріалів, отриманих під час свого навчання. 19 травня Альона представила дві доповіді: 1)Постановка антропологічних питань про медицину, мораль та зцілення; 2)Наукова етика та біологічні істини під час кризи (на підставі досліджень щодо Чорнобильської катастрофи).
Участникам зустрічі було запропоновано взяти участь в дискусіях щодо проведення генетичних досліджень, ролі особистості лікаря в процесі постановки діагноза та в процесі одужання пацієнта. Йшлося про психологічні наслідки Чорнобильської трагедії для психологічного здоров'я українців та безліч викликів, що стоять перед українською психологічною наукою. Також розглядалося питання щодо культури та етики міжособистісної взаємодії пацієнта та медичного працівника, психолога та клієнта.   Докладніше...

Професор Panos Vostanis і викладачі кафедри під час зустрічі у форматі ZOOM-конференції

Зустріч із професором Panos Vostanis

1 травня 2023 року за ініціативи гаранта ОП«Психологія» к.психол.н. Ольги Літвінової викладачі кафедри, наші роботодавці, професіонали-практики наші випускники, долучилися до зустрічі з психологом, психіатром, професором Panos Vostanis, який є засновником World Awareness for Children in Trauma (WACIT) Community Interest Company.
Професор Panos Vostanis презентував програму допомоги для психологів Кременчука, які здійснюють роботу з дітьми щодо подолання травми війни. Метою програми є теоретична та практична підготовка наших викладачів, студентів, випускників, наших стейкхолдерів ефективним стратегіям роботи з дитячою та підлітковою травмою. Така можливість для міжнародної академічної та професійної мобільності буде важливим кроком на шляху побудови ефективної психологічної допомоги дітям, які проживають травматичний досвід війни.  Докладніше...

Міжнародні вебінари

28 березня та 4 квітня 2023 року здобувачі спеціальності "Психологія" першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня долучилися до серії міжнародних вебінарів (Україна – Польща – Ізраїль) на тему "Психологічне здоров'я особистості в умовах війни і повоєнний час". Студенти мали можливість ознайомитися з темою "Дитяча травма війни: індикатори та умови подолання. Хібукі-терапія як засіб підтримки та відновлення психологічного здоров'я". Спікеркою виступила Дафна Максимов-Шарон – освітній психолог, міжнародний експерт з роботи з травмою та посттравмою у дітей та підлітків.

Пані Дафна демонструє іграшку Хібукі

Завдяки пані Дафні метод Хібукі-терапія шириться Україною – відбувається навчання психологів, педагогів, лікарів по роботі з терапевтичною іграшкою Хібукі, виготовлення Хібукі тепер і назавжди на фабриці в Дніпрі, типографія із Львова виготовляє книжки про Хібукі, а головне – більше шости тисяч українських дітей отримали свого Хібукі – друга, який допомогає проживати травмівний досвід. На вебінарі студенти могли почути від пані Дафни про особливості проживання травмівного досвіду дітьми різного віку, про особливості терапевтичної іграшки Хібукі, про роботу психолога з дітьми через Хібукі. Хібукі – іграшка із святої землі Ізраїлю відкрила свої обійми нашим дітям! Слід зазначити, що к.психол.н., доцент кафедри Ольга Літвінова пройшла навчання із Хібукі-терапії, а здобувачі ОП "Психологія" другого (магістреського) рівня Володимир Славунік та Віра Старик пройшли навчання за програмою Хібукі-школа. Чекаємо на сертифікацію!   Докладніше...

Доцент кафедри ППФ С.М.Сошенко, викладачі КрНУ О.В.Ченчева і Е.С.Клімов з іншими учасниками програми ERASMUS+

Академічна мобільність учасників освітнього процесу кафедри

З метою реалізації права на академічну мобільність учасників освітнього процесу КрНУ у жовтні 2021 року професор кафедри психології, педагогіки та філософії Г.Ф.Москалик, доцент кафедри, директор Центру підвищення кваліфікації та професійної адаптації С.М.Сошенко взяли участь у Міжнародному тижні навчання персоналу в Університеті Економіки м.Бидгощ (Польща) в рамках програми академічної мобільності Erasmus+.

Доцент Світлана Сошенко і професор Геннадій Москалик під час навчання в Бидгощі

Програма навчання

У програмі навчання розглянуто перспективи співпраці з Університетом підприємництва (найбільшим недержавним університетом південної Польщі) щодо обміну професорсько-викладацьким складом (програма Visiting Professor), участі в міжнародних проєктах, подвійного дипломування на рівні бакалаврату і магістратури, програм навчання для молодших спеціалістів, можливість участі у літніх школах, стажуваннях, практиках.

Щиро вдячні нашим партнерам за можливість в черговий раз долучитися викладачам та студентам кафедр до міжнародної наукової співпраці!

5 жовтня 2021 року відбулися Національні Заходи до Всесвітнього дня психічного здоров'я (Mental Health: Global Challenges of XXI Century)

Вебінар за участю Ольги Літвінової

Під керівництвом директора з особливих доручень Світової Федерації психічного здоров'я Віктора Вуса на онлайн-платформі StreamYard було проведено відкритий вебінар, де розкривалися питання налагодження діалогу між суспільством та державою шляхом проведення соціально-просвітницьких заходів, спрямованих на подолання порушень благополуччя людини, громади та держави (питання домашнього та гендерного насилля, стигматизації, прав та здоров'я дітей, підлітків, батьків тощо). Доцент кафедри О.В.Літвінова підготувала доповідь на тему «Психічне здоров’я сучасної української молоді».

Документи про закордонне стажування

Сертифікат Т. Поясок про міжнародне стажування dComFra в Каунасі (Литва, 2022 р.)

Сертифікат О. Беспарточної про міжнародне стажування dComFra в Каунасі (Литва, 2022 р.)

Сертифікат Л. Герасименко про міжнародне стажування dComFra в Каунасі (Литва, 2022 р.)

Сертифікат С. Парафило про міжнародне стажування dComFra в Каунасі (Литва, 2022 р.)

Сертифікат К. Малишенко про міжнародне стажування dComFra в Каунасі (Литва, 2022 р.)

Сертифікат І. Гірчук про міжнародне стажування dComFra в Каунасі (Литва, 2022 р.)

Сертифікат А. Гайкової про міжнародне стажування dComFra в Каунасі (Литва, 2022 р.)

Диплом С.М.Сошенко про міжнародне стажування в Університеті економіки в Бидгощі (Польща, 2021 р.)

Додаток до диплому С.М.Сошенко про стажування в Університеті економіки в Бидгощі (Польща, 2021 р.) 

Міжнародний сертифікат про стажування Л.В.Герасименко (2021 р.)

Диплом Т.Б.Поясок про міжнародне стажування в Університеті економіки в Бидгощі (Польща, 2018 р.) 

Диплом О.І.Беспарточної про міжнародне стажування в Університеті економіки
в Бидгощі (Польща, 2018 р.)
 

Сертифікат Т.Б.Поясок про міжнародне стажування в м. Краків (Польща, 2017 р.)

Сертифікат О.І.Беспарточної про міжнародне стажування в м. Краків (Польща, 2017 р.) 

Сертифікат Л.В.Герасименко про міжнародне стажування в м. Краків (Польща, 2017 р.)  

© Copyright 2012–2023 Кафедра психології, педагогіки та філософії. All Rights Reserved.