І що ж таке ГЕНДЕР?

Чергове засідання школи юного психолога було присвячено вже достатньо відомій темі для багатьох учнів загальноосвітніх шкіл – проблемі гендерних особливостей, тобто проблемам чоловіків і жінок в суспільстві. Під керівництвом доцента кафедри, кандидата психологічних наук Літвінової Ольги Володимирівни, участь у підготовці заняття взяли студенти кафедри, майбутні психологи, студенти V курсу – Мартиненко Дар’я і Сюрко Вікторія.

Школа юного психолога

В дружній, достатньо щирій обстановці обговорювались питання відмінностей і однаковості статей, учасники прагнули зазирнути у минуле і майбутнє – уявити жінок і чоловіків такими, які вони були 100 років потому і якими вони будуть через 100 років. Деякі вправи дали можливість пригадати свої дитячі роки, ті моменти, коли вперше зрозумів, що ти хлопчик чи дівчинка. Завдяки використанню метафоричних асоціативних зображень ми побачили, що одне й теж сприймається по-різному, коли ти оцінюєш його з позиції або чоловічого, або жіночого. Тобто, тиск гендерних стереотипів дійсно має місце і всі учасники зрозуміли, що оцінюючи людину нам потрібно по-перше дивитись на саму людину, оцінювати її особистість, а вже потім говорити про її стать.

Наприкінці всі ділились враженнями, дякували за цікаву інформацію, за можливість спілкуватися, говорити на будь-які теми і за корисно проведений час. Далі буде...

Школа юного психолога